Jak szukać pracownika do małej firmy?

Rekrutacja pracownika wymaga zasobów, czasu, nakładów finansowych. Niewielkie przedsiębiorstwa zazwyczaj nie mają nikogo, kto zajmuje się profesjonalnie tylko szukaniem pracowników. Jak więc ich znaleźć?

Poszukiwanie pracownika będzie mniej czasochłonne, jeśli nie będzie trzeba przebijać się przez oferty osób, które się na danym stanowisku nie sprawdzą. Warto więc już na wstępie poświęcić czas na napisanie ogłoszenia, aby oszczędzić go przy przeglądaniu aplikacji. Oferta powinna zawierać opis stanowiska, czyli co należy do zadań pracownika, oraz wymagania.

 

Ta sekcja jest szczególnie ważna, kiedy niezbędne jest określone wykształcenie czy uprawnienia.
Wybór miejsca publikacji zależy od rodzaju stanowiska i od zasięgu. Darmowe oferty pracy przyciągają zwykle osoby szukające zatrudnienia w swoim miejscu zamieszkania i najbliższej okolicy. Dobre są, gdy szuka się pracownika do prostych zadań, z branży, która dominuje w regionie. Z kolei płatna ogólnopolska emisja pomoże znaleźć specjalistów deficytowych i dobrą kadrę zarządzającą. Warto więc pokusić się o nie, gdy specjalista wysokiej klasy jest potrzebny.

 

You may also like...