Nie ufaj wadze!

Problem prawidłowej wagi spędza sen z powiek niejednemu. Nawet osoby zbudowane bardzo proporcjonalnie czasem załamują się na widok cyfr wyświetlanych na wadze łazienkowej. Czy Ty też czasem masz wątpliwości, czy aby na pewno Twoja waga jest taka, jak być powinna?
Nie zastanawiaj się dłużej, oblicz swoje BMI w wykorzystaniem specjalnie opracowanego do tego celu kalkulatora.
Body Mass Index to metoda opracowana wiele lat temu, ale do tej pory z powodzeniem stosowana jest do określania prawidłowej masy ciała. Do jej użycia musisz znać tylko swoją wagę i wzrost – te dwa elementy są ze sobą nierozerwalne, i sama waga bez wzrostu nie powinna być w ogóle rozpatrywana!

 

Być może wynik Cię pozytywnie zaskoczy. Kobiety mają tendencję do przypisywania nadmiernego znaczenia swojej wadze. Jednak nie biorą pod uwagę, że im wyższy wzrost, tym waga proporcjonalnie też będzie rosła. Łatwo wtedy wpaść w kompleksy, całkowicie bezpodstawne. Osoba prowadząca zdrowy, zrównoważony tryb życia z dużym prawdopodobieństwem po obliczeniu swojego BMI upewni się w przekonaniu, że dzięki temu jej waga utrzymuje się na odpowiednim poziomie i nie ma powodów do obaw.

You may also like...